Pięć indyjskich usług IT dla firm

Pięć indyjskich usług IT dla firm

Pięć indyjskich usług IT dla firm

Kiedy jest konieczna Osbługa informatyczna firm dla spółki?
Osbługa informatyczna firm opłacalność z usług informatycznych dla małych firm.

Przy ustalaniu, jakie usługi należy zlecić na zewnątrz, ważne jest, aby skonsultować się z osobami z wewnątrz organizacji. Czasami osoby z działu IT lub większej organizacji niechętnie rozmawiają o outsourcingu. Sama wzmianka o nim może wywołać u nich dreszcze. Zaangażowanie ludzi na wcześniejszym etapie procesu doprowadzi do większej otwartości i lepszych wyborów.

Capgemini

Firma Capgemini oferuje firmom różnorodne rozwiązania technologiczne. Jej główne zasoby to ludzie, konsultanci i pracownicy technologiczni. Jej misją jest zapewnienie klientom oferty premium poprzez wykorzystanie technologii i spersonalizowanej obsługi. Struktura kosztów Capgemini opiera się na ilości wykonanej pracy i świadczonych usług.

Capgemini jest globalnym dostawcą usług IT, zatrudniającym ponad 250 000 pracowników na całym świecie. Pracownicy oceniają kulturę jako B- i są zadowoleni z codziennej pracy, wynagrodzenia i świadczeń. Nie czują jednak, że wizja firmy jest zgodna z ich własną. Capgemini rozumie jednak, że prawdziwej wartości biznesowej nie da się stworzyć wyłącznie dzięki technologii.

Capgemini została założona w 1967 roku przez Serge’a Kampfa, a jej wczesne usługi obejmowały zarządzanie przedsiębiorstwem i przetwarzanie danych. Początkowo nosiła nazwę Societe pour la Gestion de l’Entreprise and Traitement de l’Information (Sogeti). Obecnie Capgemini SE jest międzynarodową korporacją, która świadczy usługi konsultingowe, outsourcing IT oraz usługi technologiczne dla firm na całym świecie. Jej siedziba znajduje się w Paryżu, we Francji, a na całym świecie zatrudnia ponad 200 000 pracowników, w tym ponad 100 000 w Indiach.

Oprócz obsługi informatycznej firm, Capgemini oferuje również usługi konsultingowe i technologiczne, które pomagają firmom realizować ich ambicje biznesowe. Jej segment konsultingu Strategy and Transformation zapewnia doradztwo strategiczne i pomaga organizacjom wykorzystać moc technologii do rozwoju i transformacji. Inne usługi Capgemini obejmują naukę o danych, kreatywne projektowanie i analitykę danych. Firma zapewnia również wsparcie dla wewnętrznych zespołów IT i inżynierów. Jej dział Application Services zajmuje się tworzeniem i utrzymaniem aplikacji informatycznych.

TCS

Tata Consultancy Services (TCS) to międzynarodowa indyjska firma świadcząca usługi IT dla firm z siedzibą w Bombaju. Jako członek Tata Group, TCS działa obecnie w 149 lokalizacjach w 46 krajach. Do 2022 roku spodziewa się osiągnąć 6 lakh pracowników. Jej usługi obejmują tworzenie stron internetowych, rozwój aplikacji mobilnych i zarządzanie centrami danych.

Firma TCS była pionierem modelu usług technicznych w Indiach pięć dekad temu. Do niedawna branża outsourcingu rosła o 20 procent, a klienci zaczęli szukać sposobów na cięcie kosztów. Ale TCS nie jest jedyną firmą borykającą się z problemami prawnymi. Kilka z pozwów sądowych dotyczy TCS.

W ramach strategii wzrostu, TCS rozszerzył swoją działalność na nowe rynki wzrostu, w tym E-Commerce i związane z nim rozwiązania. W 2002 roku firma TCS stworzyła nowy oddział specjalizujący się w E-Biznesie, który do 2004 roku przyniósł ponad pół miliarda dolarów przychodu. Była to jedna z pierwszych indyjskich firm software’owych, które osiągnęły ten kamień milowy.

TCS świadczy szereg usług związanych z IT, w tym outsourcing procesów biznesowych, rozwój aplikacji, rozwój infrastruktury i bezpieczeństwo. Oferuje również dostosowane do potrzeb pakiety oprogramowania dla firm z różnych branż. Jest częścią Tata Group, indyjskiego konglomeratu zatrudniającego ponad 214 000 pracowników na całym świecie. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania infrastrukturalne, które pomagają klientom osiągnąć większą wartość z ich inwestycji w IT.

Ponadto firma TCS ogłosiła niedawno, że wygrała bardzo duży kontrakt z amerykańską firmą z listy Fortune 100 na migrację ich globalnych centrów danych do stosu chmury hybrydowej w celu poprawy zwinności i odporności operacyjnej. Firma wdroży również model operacyjny napędzany kognitywnie, który zwiększy dostępność i wydajność aplikacji biznesowych przy jednoczesnej poprawie doświadczeń użytkowników. Firma dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji swoich klientów. I, rozwija swoją obsługę IT dla firm i produktów.

Umowa TCS na obsługę informatyczną firm to duża sprawa dla Indii. TCS otrzyma od Nielsena 320 milionów dolarów rocznie począwszy od 2017 roku do 2020 roku. Od 2021 do 2024 roku TCS uzyska dodatkowe 186 milionów dolarów przychodu, z trzema jednorocznymi opcjami odnowienia. Kontrakt jest dużym zwycięstwem dla indyjskiego IT, które powoli ogarniało cyfrową transformację. Powoli też się zmienia, bo działy IT niechętnie rezygnują z utrzymania infrastruktury i tworzenia aplikacji.

Infosys

Vanguard jest jedną z wielu firm, które skorzystały z usług Infosys IT dla firm. Ta firma outsourcingowa stała się jednym z najbardziej lojalnych klientów Vanguard. Wielu jej pracowników pozostało w firmie od momentu jej powstania, a pracownicy firmy są chronieni przez świadczenia i poziomy wynagrodzeń Vanguarda. Mogą oni również oczekiwać, że w trakcie procesu transformacji nie dojdzie do obniżenia wynagrodzeń.

Infosys jest obecny na całym świecie i zatrudnia 160 000 osób na całym świecie. Posiada biura w Indiach, Chinach, Australii, Japonii, na Bliskim Wschodzie i w Europie. Oznacza to, że są one dostępne dla klientów w każdym miejscu na świecie i mogą oferować swoje usługi organizacjom we wszystkich rodzajach branż.

Pracownicy firmy są elastyczni i mogą pracować 13 godzin dziennie, gdy pracują nad projektem. Zdarza się jednak, że miesiącami pozostają bez pracy. Na przykład jedna osoba, z którą rozmawiałem, została zatrudniona w maju i pracowała w firmie do sierpnia, w którym to momencie była bez pracy i nadal otrzymywała pełne wynagrodzenie.

Infosys w ciągu ostatnich kilku lat wykonał kilka kroków we właściwym kierunku, włączając nowe technologie do swojego modelu biznesowego. Firma musi jednak podjąć działania i kontynuować dywersyfikację. Powinna skupić się na nowych, wysokowartościowych produktach i usługach. Ostatecznie, musi skupić się na systemach opartych na nowych technologiach.

Podczas gdy wiele firm polega na usługach Infosys, aby zaspokoić swoje potrzeby, niektóre są ostrożne wobec firmy. Mogą się obawiać, że firma nie będzie w stanie znaleźć wykwalifikowanych pracowników. Obawiają się, że w wyniku outsourcingu IT stracą pracę.

Indyjski gigant outsourcingowy Infosys ma globalny ślad. Oddziały firmy dostarczają firmom kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania procesami biznesowymi (BPM). Firmy te mogą pomóc klientom w rozwiązaniu problemów biznesowych przy jednoczesnym osiągnięciu celów związanych z redukcją kosztów. Mogą również poprawić produktywność, zwiększyć efektywność i zapewnić doskonałą obsługę klienta dzięki innowacyjnej technologii.

Choć model kariery w Infosys nie do końca pasuje do amerykańskiego snu, to jednak oferuje pracownikom możliwość zarobienia dużych pieniędzy. Firma płaci również pracownikom na równi z innymi specjalistami z branży. Firma zapewnia również szereg korzyści, takich jak najnowocześniejsze obiekty. Pracownicy mają również możliwość przeniesienia się za granicę, jeśli tak zdecydują.

Sciencesoft

ScienceSoft jest firmą outsourcingową z branży IT, która oferuje szeroki zakres usług dla przedsiębiorstw. Firma pomaga swoim klientom optymalizować bieżące działania i wdrażać nowe projekty. Oferuje usługi takie jak rozwój aplikacji, zarządzanie centrum danych i wsparcie infrastruktury. Ponadto, firma współpracuje z dostawcami, aby zapewnić te usługi klientom.

Oceniając dostawców outsourcingu IT, firmy powinny zapytać, jak przejrzyste jest ich raportowanie i czy zapewniają dedykowanego przedstawiciela do codziennych lub cotygodniowych rozmów o statusie. ScienceSoft oferuje zarówno codzienne, jak i cotygodniowe rozmowy dotyczące statusu. Dostawca oferuje również dedykowany zespół, który integruje się z zespołem wewnętrznym lub innym dostawcą. Zespół ten dzieli się odpowiedzialnością i ryzykiem związanym z kontrolą jakości. PM dostawcy regularnie raportuje do PM firmy.

ScienceSoft obsługa informatyczna firm umożliwia firmom dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów dla ich potrzeb w zakresie tworzenia oprogramowania. Firma zajmuje się obsługą informatyczną firm od 1989 roku, więc ma duże doświadczenie w tej dziedzinie. Outsourcing projektu może trwać tygodnie lub miesiące, w zależności od wybranego modelu outsourcingu i procesów dostawcy. Proces może być tak prosty lub tak złożony, jak chce tego firma.

ScienceSoft jest globalną firmą zajmującą się konsultingiem IT i tworzeniem oprogramowania, która została założona w Mińsku na Białorusi w 1989 roku. Jej usługi obejmują rozwój oprogramowania na zamówienie, rozwój aplikacji mobilnych i outsourcing IT. Dodatkowo, firma świadczy usługi konsultingowe w zakresie rozwiązań SIEM oraz usługi SIEM. Firma jest członkiem IBM PartnerWorld i uzyskała certyfikaty Microsoft Silver Application Integration, Silver Mobility i Silver Web Development.

ScienceSoft oferuje również usługi wsparcia IT, które obejmują proaktywny monitoring i rozwiązywanie problemów. Przeprowadza również analizę danych w celu zidentyfikowania pierwotnej przyczyny problemów. Poprzez analizę i zapobieganie problemom, ScienceSoft może poprawić ogólną wydajność infrastruktury IT. Dzięki 15-letniemu doświadczeniu w świadczeniu usług wsparcia IT, firma opracowała kompleksowy schemat pracy ITSM.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]